تبلیغات

طنز؛ چیزهایی که از تحلیف نشنیدیم

محمدامین فرشادمهر در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

روز شنبه مراسم تحلیف رییس‌جمهور دوره دوازدهم نیز برگزار شد. در این مراسم به دلیل اتصالی و سایر مسائل بخش‌هایی از صحبت‌های رییس‌جمهور به گوش مخاطبان نرسید. ما هرچه که پخش نشده بود را به‌صورت پراکنده و موردی در این نوشتار برای‌تان آورده‌ایم.

دکتر روحانی:

- ما مطابق میل برخی از دوستان، تمام سعی‌مان را می‌کنیم که علاوه بر مخالفت وزارت فرهنگ‌مان با موسیقی؛ وزارت‌نیرو با آب و برق و باد، وزارت‌کار با اشتغال، وزارت نفت با سفره‌های پلاستیکی و وزارت‌اقتصاد هم با پول مملکت مخالفت کنند. اینجوری این دوستان خوش‌شان می‌آید و چهار سال دوم راحت‌تر برای‌شان می‌گذرد.

- ما متاسفانه در بخش گندم به خودکفایی رسیده‌ایم که امر بسیار نکوهیده و بدی است و چشم‌انداز جامعه را ضعیف می‌کند. بنابراين در دوره بعدی به فکر دگرکفایی خواهیم بود.

- عزیزان نماینده دقت کنید که یک‌وری ایستادن و لب غنچه کردن‌تان موقع سلفی گرفتن با خانم موگرینی، زیبایی چندانی در عکس‌ها به شما اضافه نمی‌کند. عکس‌های امروز را هم حتما در گروه بگذاريد.

- دوستان دلواپس لطفا در چهارسال آینده تعارف نکنید و با هرچه گفتیم و هر طرحی که به آینده مملکت مربوط می‌شد مخالفت کنید، ما دوست داریم.

- ما تمام سعی‌مان را می‌کنیم تا در راستای استفاده صلح آمیز از فناوری هسته‌ای، برای نابودیِ... [پراید نقره‌ای به شماره شهربانیِ...، چرا روی پل همسایه‌ها پارک کردی برو ماشینت رو جابه جا کن]

- ما قبلا که جوان‌تر بودیم و بنیه‌مان قوی‌تر بود، می‌گفتیم هدف ما پیشبرد مسائل با گفت‌وگویی برد‌-برد و مسالمت‌آمیز است؛ کلا فراموشش کنید. از این به بعد فقط سعی می‌کنیم کشورهای دیگر را شَتَک کنیم.

- دوست عزیزی که داری خمیازه می‌کشی، این‌رو چی میگی؟! پاشو برو سر جات بخواب برادر. مابقی دوستان هم دقت کنند که صندلی‌ها به اندازه کافی بُر خورده، الکی جابه‌جا نشوید!

- در نهايت از همه عزیزان رده بالا که از کشورهای دور و نزدیک تشریف آوردن تشکر می‌کنم. به خصوص رابرت گابریل کاریگامومبه موگابه که حدود 30 سال رییس‌جمهور زیمباوه بوده و هست و خواهد بود. یکی از دوستان به نام رابینسون هم در نامه‌ای که داخل یک بطری به آب انداخته بود، از عدم حضورش به خاطر اینکه مدت‌هاست کشتی‌ای از آن حوالی عبور نمی‌کند، عذرخواهی کرد.

- جناب ربیعی وزیر کار، صبر ایوب را برای ما درخواست کردند، امیدواریم شما هم ما را از دعای خیرتان بی‌نصیب نگذارید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار