تبلیغات

ریتالین رشد کودک را متوقف می‌کند؟


تشخیص بیش‌فعالی با فوق‌تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان است و تجویز ریتالین که محرکی خفیف است برای افزایش تمرکز کودک به کار می رود.

علی ربانی درباره مصرف ریتالین در کنترل بیش‌فعالی کودک و تاثیر آن بر رشد کودک، اظهار داشت: مصرف ریتالین رشد کودک را کند می‌کند اما این به معنی توقف رشد نیست و والدین حتما به نظر فوق تخصص روانپزشکی کودک برای مصرف ریتالین در فرزند خوداعتماد کنند.

ریتالین رشد کودک را متوقف می‌کند؟

رئیس مرکز طبی کودکان ادامه داد: هر جنب و جوشی بیش‌فعالی نیست، بنابراین والدین در بیان علائم فرزندان خود اغراق نکنند.

وی اظهار داشت: ریتالین علاوه بر کند کردن رشد، موجب کاهش اشتها می‌شود و والدینی که نگران این موضوع هستند می‌توانند با نظر پزشک، ساعت‌های مصرف این دارو را به گونه‌ای تنظیم کنند که در اشتهای کودک اختلالی ایجاد نکند.

رئیس مرکز طبی کودکان با انتقاد از برخی والدین برای قطع خودسرانه ریتالین،‌ تصریح کرد: به طور قطع پزشک دلایل حرفه‌ای برای تجویز ریتالین دارد و نباید خودسرانه این دارو را مصرف یا قطع کرد.

این فوق تخصص غدد کودکان، در پاسخ به سوال دیگری درباره تجویز هورمون رشد برای افزایش رشد کودک و احتمال بلوغ زودرس نیز، گفت: اگر بلوغ زودرس موجب سوزاندن قد ژنتیکی شود باید جلوی ان را گرفت اما در غیر این صورت می توان با استفاده از روش هایی بلوغ زودرس را نیز کنترل کرد.

منبع مطلب : بروزها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار