تبلیغات

نوبل؛ پیشرفته‌ترین آزمایشگاه در اصفهان

بخش میکروب‌شناسی آزمایشگاه نوبل اصفهان با بهره‌مندی از تجهیزات روز دنیا، توانایی رقابت با پیشرفته ترین آزمایشگاه‌های میکروب شناسی پزشکی دنیا را دارد.

استفاده از تجهیزات روز دنیا به همراه کادر بسیار مجرب با تخصص میکروب‌شناسی، دپارتمان میکروب‌شناسی آزمایشگاه نوبل اصفهان را به یک مرکز مهم تشخیص انواع عفونت‌های میکروبی در ایران مبدل ساخته است. کیفیت روش‌های شناسایی عوامل عفونی براساس روش‌های کلاسیک در آزمایشگاه‌های مختلف وابسته به تعداد تست‌های مورد استفاده، نوع آن‌ها، شرکت سازنده و دانش فنی پرسنل آزمایشگاه بسیار متفاوت است که در آزمایشگاه نوبل اصفهان این فرآیند با کیفیت بالا در حال انجام می‌باشد.

آزمایشگاه نوبل اصفهان  

دستگاه تمام‌اتومات فونیکس مخصوص تشخیص و آنتی‌بیوگرام باکتری‌ها و قارچ‌ها

 

پیشرفته‌ترین دستگاه تشخیص میکروارگانیسم‌ها و انجام آنتی‌بیوگرام تمام‌اتومات دنیا در حال حاضر دستگاه گران‌قیمت فونیکس (Phoenix) ساخت شرکت آمریکایی BD است. آزمایشگاه نوبل اصفهان در کنار استفاده از سیستم کشت اتوماتیک FX40 کمپانی BD امریکا برای خون و مایعات استریل بدن، در سراسر کشور آزمایشگاهی پیشرو در استفاده از تکنولوژی فونیکس شناخته می شود.

 

این دستگاه به‌صورت تمام‌اتوماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی کار می‌کند و در عرض 10 ساعت نوع ارگانیسم (باکتری و قارچ) را مشخص می‌کند (این فرآیند در حالت عادی بین 48 ساعت تا سه روز طول می‌کشد) و از طرفی در عرض 4 ساعت بعدی نیز نوع آنتی‌بیوتیک‌هایی را که برای بیمار مؤثر است. به کمک تعیین کمترین غلظـــت مهاری (MIC)،‌ که ‌دقیق‌ترین ‌روش‌ انجام‌ آنتی‌بیوگرام است، با طیف وسیعی از انواع آنتی‌بیوتیک‌ها مشخص می‌کند. همچنین انواع مقاومت‌های آنتی‌بیوتیکی در باکتری‌های جداشده به‌وسیلۀ این دستگاه تعیین می‌شود.

 

در آزمایشگاه نوبل اصفهان، نسخه جدید دستگاه تمام‌اتومات BACTEC ساخت شرکت BD آمریکا موجود است، که کشت مایعات استریل و خون و جداسازی عوامل عفونی را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد. عفونت مایعات استریل و خون با باکتری‌های هوازی بیشترین نوع عفونت این مایعات محسوب می‌شود؛ اما باکتری‌های بی‌هوازی و قارچ‌ها به‌خصوص در بیماران دارای نقص سیستم ایمنی یا بیماران سرکوب ایمنی، به‌دلیل نیازمندی به شرایط خاص و ویژه قابل جداسازی توسط روش‌های معمول نیستند.

 در آزمایشگاه نوبل اصفهان به کمک ویال‌های کاملا اختصاصی دستگاه BACTEC جداسازی باکتری‌های هوازی، باکتری‌های بی‌هوازی و همچنین قارچ‌ها از مایعات استریل بدن و خون امکان‌پذیر شده است.

خلاصه مزایای برجسته این دستگاه به قرار زیر است:

 1. تشخیص بسیار دقیق باکتری‌ها و قارچ‌ها بیماری‌زا در مدت 3 تا 5 ساعت به جای 24-72 ساعت سنتی
2. انجام تست حساسیت آنتی بیوتیکی (آنتی بیوگرام) در کمتر از 6 ساعت به جای 48-72 ساعت سنتی با دقت بسیار بالا به کمک روش بسیار دقیق تعیین کمترین غلظت آنتی بیوتیکی (MIC) و محدوده آنتی بیوتیکی بسیار متنوع (حدود 25 آنتی‌بیوتیک مختلف برای هر باکتری)
3. توانایی تشخیص بسیار دقیق انواع مقاومت‌های آنتی‌بیوتیکی در کمتر از 6 ساعت شامل MRSA ،VRSA ،VRE ،ESBLs، کارباپنمازها، MLSb iMLSb ،HLAR  
4. ردیابی ایجاد مقاومت آنتی‌بیوتیکی در طی دوران درمان برای آنتی‌بیوتیک‌های مصرفی بیمار
5. سیستم خودکار هشداردهی به پزشک به محض آماده شدن جواب کشت بیمار
6. قدرت تشخیص و انجام آنتی‌بیوگرام 100 باکتری و قارچ مختلف به طور همزمان در کمتر از 14 ساعت  
7. توانایی تشخیص ارگانیسم و انجام آنتی‌بیوگرام کشت مثبت شده در محیط مایع بدون نیاز به کشت مجدد بر روی محیط جامد و بنابراین تعیین تکلیف عفونت در کمتر از یک روز
8. سیستم کاملاً اتوماتیک بدون دخالت نیروی انسانی در تشخیص و انجام آنتی‌بیوگرام
9. قابلیت به روزرسانی اتوماتیک تمامی اطلاعات دستگاه برای تشخیص و انجام آنتی‌بیوگرام (طبق جدیدترین نسخه CLSI) و بنابراین به روز بودن
10. شناسایی باکتری‌ها و قارچ‌های مشترک بین انسان و دام (و دیگر حیوانات) و بنابراین کاربرد وسیع آن در تشخیص عفونت در حیوانات
11. شناسایی عفونت‌های مزمن در بیمارانی که با بیماری عفونی چرکی با سابقه طولانی مواجه هستند و تعیین نوع آنتی‌بیوتیک قابل استفاده آن‌ها برای ریشه کنی کامل عفونت

پانل تشخیصی عوامل مننژیت و تعیین سروتیپ آن‌ها:
در آزمایشگاه نوبل اصفهان به کمک تست‌های بسیار جدید به نام کریستال ساخت شرکت BD آمریکا شناسایی دقیق عوامل اصلی مننژیت که در حالت عادی دارای پروسه مشکلی برای تشخیص می‌باشند، شامل باکتری‌های نایسریا مننژیتیدیس و هموفیلوس آنفولانزا و همچنین تعیین سروتیپ آن‌ها به کمک مجموعه کامل سروتیپینگ فراهم شده است.

آزمایشگاه نوبل اصفهان 

 آزمایشگاه نوبل اصفهان

آزمایشگاه نوبل اصفهانآزمایشگاه نوبل اصفهانآزمایشگاه نوبل اصفهان   آزمایشگاه نوبل اصفهان 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار