تبلیغات

درآمد اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا چقدر است؟

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: زمانی که کلمه «سلطنتی» را می شنویم، اولین چیزی که به ذهن مان خطور می کند، ثروت آنهاست. با وجود کاخ هایی که اعضای خانواده سلطنتی در آنها زندگی می کنند، جواهرات، تاج های سلطنتی و میلیون ها دلاری که در دست های آنهاست، حتما حدس زدن دارایی خالص آنها برای شما سخت است. اگر دوست دارید بدانید که درآمد خالص هر کدام از اعضای خانواده سلطنتی چقدر است، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

1. مگان مارکل: 5 میلیون دلار

درآمد خالص اعضای خانواده‌ سلطنتی بریتانیا
مگان مارکل به عنوان همسر شاهزاده هری، اخیرا به خانواده سلطنتی راه پیدا کرده است. او قبل از ازدواج با شاهزاده، به حرفه بازیگری مشغول بود و در شوهای تلویزیونی زیادی ایفای نقش می کرد. بدون شک درآمد خالص این ستاره از دیگر اعضای خانواده سلطنتی کمتر است اما در مقایسه با دیگر ستاره ها بسیار چشمگیر می باشد. سابقه بازیگری مگان مارکل درآمد خالصی حدود 5 میلیون دلار را برای او رقم زد. در واقع او برای بازی در هر اپیزود « Suits»، 50000 دلار دریافت می کرد که در سال به 450000 دلار می رسید.

2. کیت میدلتون: 10 میلیون دلار

درآمد خالص اعضای خانواده‌ سلطنتی بریتانیا
حال تمام جهان کیت میدلتون را به عنوان یکی از اعضای خانواده سلطنتی می شناسند. اگر چه او از خانواده ای معمولی بود اما توانست به خوبی خودش را با شرایط و قوانین زندگی سطلنتی وفق دهد. با تمام این اوصاف، درآمد خالص او چقدر است؟ او حتی قبل از این که با شاهزاده ویلیام ازدواج کند، درآمد بالایی داشت. او در زمینه فروش آنلاین فعالیت می کرد و توانست درآمد خالص خود را به 10 میلیون دلار برساند. «تایم» پیش بینی کرده که او علاوه بر سرمایه ای که در حال حاضر دارد، ثروت هنگفتی را از پدر و مادر خود به ارث خواهد برد.

3. شاهزاده فیلیپ: 30 میلیون دلار 

درآمد خالص اعضای خانواده‌ سلطنتی بریتانیا
شاهزاده فیلیپ همسر الیزابت دوم است. او مسن‌ترین همسر یک فرمانروای بریتانیا و کسی ست که در قلمروهای همسود بیشترین مدت خدمت به عنوان همسر فرمانروا را داشته است. حال او با 96 سال سن، پس از 65 سال خدمت، بازنشست شده و دیگر مجبور نیست که پابه پای همسرش به انجام مسئولیت های سلطنتی بپردازد. طبق گزارشات «تایم» درآمد خالص شاهزاده حدود 30 میلیون دلار است. درست شبیه دیگر اعضای خانواده سلطنتی که مسئولیت هایی را در نظام حکومتی به عهده دارند، او نیز سالانه 500000 دلار دریافت می کند. البته مطمئن نیستیم که او پس از بازنشستگی نیز این حقوق را دریافت کند، اما این مبلغ به قدری است که برای باقی عمرش کافی باشد.

4. شاهزاده هری: 25 تا 45 میلیون دلار

درآمد خالص اعضای خانواده‌ سلطنتی بریتانیا
شاهزاده هری، پسر کوچک شاهزاده چارلز و ملکه دیانا، به دلیل ازدواج اش با مگان مارکل، در حالی حاضر یکی از پربحث ترین ستاره های خانواده سلطنتی ست.  او به اندازه برادر بزرگ ترش در امور مملکت مسئولیت ندارد اما از دیگر فواید بودن در چنین خانواده ای بهره می برد. اگر چه او دیگر عضو نیروی ارتش بریتانیا نیست اما مدتی خلبان نیروی هوای ارتش بود و طبق آمار «فوربز» درآمدی حدود 53000 دلار در سال داشت. اما ثروت اصلی او از دارایی ست که از مادرش به ارث رسیده؛ او برای تولد 30 سالگی اش بیش از 13 میلیون دلار دریافت کرد که در کنار درآمد سالانه او به عنوان دوک کرنوال به 25 تا 45 میلیون دلار در سال می رسد.

5. شاهزاده ویلیام: 25 تا 45 میلیون دلار

درآمد خالص اعضای خانواده‌ سلطنتی بریتانیا
شاهزاده ویلیام یکی دیگر از مهره های مهم خانواده سلطنتی ست. او پسر بزرگ شاهزاده چارلز می باشد که اخیرا صاحب فرزند دیگری شده است. از آنجا که او از حاشیه ها به دور بوده و خطایی در پرونده خود ثبت نکرده است، همیشه به عنوان الگویی برای دیگران شناخته می شود. وی بعد از پدرش دومین نفر در خط دودمان پادشاهی بریتانیا می ‌باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید درآمد یکی از مهمترین اعضای خانواده سلطنتی چقدر است. طبق گزارشات، درآمد خالص شاهزاده ویلیام درست مانند شاهزاده هری است. او سالانه 62000 دلار را به عنوان خلبان نیروی هوایی دریافت می کند. همچنین، در سن 30 سالگی ثروت کلانی را از مادرش به ارث برد که در کنار مستمری از دوک کارنوال، به 25 تا 45 میلیون دلار در سال می رسد.

6. شاهزاده چارلز: 400 میلیون دلار

درآمد خالص اعضای خانواده‌ سلطنتی بریتانیا
سالیان سال است که شاهزاده چارلز مهمترین عضو خانواده سلطنتی به شمار می رود. اگر چه او مانند همسر و فرزندانش مورد توجه رسانه ها قرار نمی گیرد اما مهمترین مهره این خانواده است. پرنس چارلز در مقام ولیعهدی پادشاهی متحده و ایرلند است و در صورت مرگ یا کناره‌گیری ملکه الیزابت، گزینه اول برای پادشاه شدن در پادشاهی متحد خواهد بود. درآمد خالص او از منابع متعدد، حدود 400 میلیون دلار می باشد که بخش اعظمی از آن از طریق دوک کارنوال به دست می آید.

7. ملکه الیزابت: 530 میلیون دلار

درآمد خالص اعضای خانواده‌ سلطنتی بریتانیا
ملکه الیزابت دوم، با داشتن ۹۲ سال سن، ملکه سلطنتی بریتانیا، کانادا، استرالیا، و نیوزیلند و رئیس اتحادیه کشورهای همسود است. وی رکوردِ  طولانی ‌ترین دوره سلطنت در تاریخ بریتانیا را دارد. اینطور به نظر می رسد که او به زودی از مسئولیت های خود کناره گیری می کند و جای خود را به نیروهای جوان تر یعنی شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون می دهد.  طبق گزارشات، درآمد خالص ملکه 530 میلیون دلار در سال است.

اما اینهمه پول از کجا می آید؟ در واقع او چند منبع اصلی درآمد دارد. اولی سود حاصل از املاک سلطنتی ست که نیمی از آن متعلق به ملکه و نیم دیگرش متعلق به حکومت بریتانیا می باشد. این دارایی در سال گذشته درآمدی حدود 460 میلیون دلار در سال به همراه داشته است. منبع دیگر درآمد او پول حاصل از یک یارانه دولتی سالانه می باشد. علاوه بر آن، ۱۵ درصد از درآمدهای دربار بریتانیا نیز به شخص ملکه تعلق دارد.

8. شاهزاده جرج: 3.6 بیلیون دلار

درآمد خالص اعضای خانواده‌ سلطنتی بریتانیا
شاهزاده جرج اولین فرزند شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون است که در صف جانشینی به جای الیزابت دوم، نفر سوم است. او در آینده پادشاهی بریتانیا را به دست می گیرد. آیا می دانید که درآمد خالص این پسر 4 ساله چقدر است؟ طبق گزارشات، درآمد خالص او 3.6 بیلیون دلار محاسبه شده است. اگر چه او در این سن فعالیت و مسئولیتی در امور مملکت ندارد اما تنها به این دلیل که در اقتصاد انگلستان تاثیرگذار است، هر ساله پول کلانی به حساب اش واریز می شود. به عنوان مثال لباس هایی که او به تن می کنند الهام بخش بسیاری از طراحان مد و فشن و دلیلی برای خرید مردم از برندهای مورد علاقه آنهاست.

9. شاهدخت شارلوت: 5 بیلیون دلار

درآمد خالص اعضای خانواده‌ سلطنتی بریتانیا
شاهدخت شارلوت تنها فرزند دختر شاهزاده ویلیام و کیت میدتون است. در قوانین سلطنتی قبل، شاهدخت در صف سلطنت پس از برادر کوچک اش قرار داشت اما با تغییر قوانین، حال پس از برادر بزرگ اش در صف سلطنت ایستاده است. او به عنوان ثروتمندترین عضو خانواده سلطنتی شناخته می شود به طوری که درآمد سالانه او 5 بیلیون دلار محاسبه شده است. حتما دوست دارید بدانید چگونه؟ او نیز مانند برادرش به خاطر تاثیری که در اقتصاد انگلستان می گذارد، حائز اهمیت است. به عنوان مثال لباسی که او به تن می کند، در معروف ترین فروشگاه لباس انگلستان و با قیمت هنگفتی به فروش می رسد که در نهایت در اقتصاد بریتانیا موثر است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار