تبلیغات

تنش در روابط روسیه و انگلیس بالا گرفت!

در روزهای اخیر، مسمومیت یک جاسوس دوجانبه روس‌تبار در انگلیس ضربه مهلکی به روابط روسیه و انگلیس وارد کرد بطوریکه نخست وزیر انگلیس با تهدید روسیه به تحریم جام جهانی گفت:

لندن 23 دیپلمات روسیه را اخراج می‌کند. وزیر خارجه روسیه در واکنش به اظهارات ترزامی، اتهام‌هایی را که انگلیس در زمینه مرگ جاسوسی دوجانبه متوجه مسکو کرده را جریان‌سازی دانست. حال پس از گذشت تنها چند روز تنش در روابط دوکشور بالا گرفت به طوری که وزیر خارجه انگلیس با طرح یک ادعا واکنش سخنگوی ریاست جمهوری روسیه را بر انگیخت.

به گزارش مهر؛ بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس امروز جمعه ادعا کرد که حمله به «سرگئی سکریپال» جاسوس روس‌ تبار ساکن این کشور احتمالاً تصمیم شخص ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بوده است و در عین حال گفت: هیچ مدرکی علیه روس ها در دست نداریم. قرار نیست با آنچه در حال رویداد است، به روسیه هراسی بپردازیم.
به گزارش رسانه آمریکایی واشنگتن‌پُست، کرملین در واکنش به اظهارات بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس که ساعاتی پیش مدعی شده بود «حمله به جاسوس روس‌تبار در انگلیس احتمالاً تصمیم پوتین بوده است»، اعلام کرد: ادعای وزیرخارجه انگلیس درباره نقش پوتین در مسمومیت سکریپال «نابخشودنی» است.دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در این باره اعلام کرد: مطرح کردن نام پوتین در این خصوص شوک آور و نابخشودنی است. وی در ادامه این اقدام وزیر خارجه انگلیس را خارج از عرف دیپلماتیک توصیف کرد.
کمیته تحقیقات روسیه در همین رابطه اعلام کرد که تحقیق و تفحص جنایی در ارتباط با موضوع مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس سابق این کشور و دخترش را آغاز کرده است و بر این اساس، قرار است کمیته تحقیقات روسیه با همکاران انگلیسی خود نیز در این خصوص همکاری کنند.
گفتنی است تنش‌ها از روز چهارم مارس و همزمان با مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس دوجانبه سابق و دخترش بالا گرفت.
انگلیس با نشانه گرفتن انگشت اتهام خود به سمت روسیه، ضمن تعلیق روابط دیپلماتیک در سطوح بالا، ۲۳ دیپلمات روس را اخراج کرد- اقدامی که قطعاً با مقابله‌به‌مثل مسکو همراه خواهد بود.
«گاوین ویلیامسون» وزیر دفاع انگلیس روز گذشته و در اوج تنش های دیپلماتیک میان لندن- مسکو، اقدام به فحاشی علیه روسیه کرد و اعلام کرد «روسیه باید دهانش را بسته و گم شود»!
فحاشی ویلیامسون درحالی صورت گرفت که وی به بهانه مسمومیت اسکریپال، از ساخت یک مرکز تسلیحات شیمیایی برای مقابله با جنگ‌افزارهایی از این نوع، خبر داد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار