تبلیغات

درخت سیب نیوتن کجاست؟

درخت سیب نیوتن کجاست؟

حتما شما هم داستان سقوط سیبی از درخت که نیوتن را به فکر کشف قانون جاذبه انداخته است را شنیده اید ولی آیا می دانید درخت سیب نیوتن کجاست؟ درختی که دانشمند معروف، آیزاک نیوتن، زیر آن نشسته بود و بعد از اینکه یک سیب از آن سقوط کرد، نیوتن به این فکر افتاد که چرا سیب ها همیشه مستقیم به سمت پایین و روی زمین می افتند؟‌

درخت سیب نیوتن کجاست؟

درخت سیب نیوتن کجاست؟

این درخت در حیاط خانه ای در شهر کوچک گرانتهام در کشور انگلستان قرار دارد. گرانتهام شهر کوچکی است که در شهرستان لینکلن‌شر قرار گرفته است. درختی که سابقه خودش به حدود ۴۰۰ سال باز می گردد، ولی فقط از ۲۴۰ پیش و یعد از داستان نیوتن است که اینقدر معروف شده و حتی آن را درخت جاذبه هم می نامند. دست نوشته ها و نقاشی های قدیمی و اینکه در حیاط این خانه فقط همین یک درخت سیب وجود دارد،‌ ثابت می کند که مطمئناً این همان درختی است که نیوتن زیر آن نشسته بوده است.

 گفته می شود درخت سیب نیوتن در حدود سال های 1820 یکبار بر اثر طوفان آسیب های زیادی دید و شکست،‌ ولی چون به ریشه آن آسیبی نرسید، مجدداً رشد کرد و امروزه به خوبی از آن مراقبت می شود تا گردشگران بتوانند از آن بازدید کنند.

 نکته جالبتر اینکه در حرکتی نمادین، از درخت سیب اصلی نیوتن قلمه هایی جدا کردند و در مکان های مختلفی کاشتند. یکی از این قلمه ها در حیاط دانشکده فیزیک دانشگاه یورک کاشته شد و یکی دیگر هم در دانشگاه کمبریج، و در زیر پنجره اتاقی که نیوتن در زمان تحصیلش در کمبریج، در آن زندگی می کرد.

همچنین بخوانید: آیا فرود اضطراری هواپیما روی آب امکانپذیر است؟

برای شارژ رایگان همراه اول ، ایرانسل و رایتل کلیک کنید .

loading...

loading...

tweet

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار