تبلیغات

تازه‌ترین واکنش اقلیم کردستان عراق به تصمیمات دولت العبادی

حکومت اقلیم کردستان، ضمن رد تصمیمات دولت و پارلمان عراق علیه این اقلیم، این تصمیمات را غیر قانونی دانست.حکومت اقلیم کردستان همچنین تصمیمات دولت مرکزی را مجازات دسته جمعی ملت کرد توصیف کرد.

اقلیم کردستان با تاکید بر آمادگی خود برای مذاکره با بغداد برای یافتن راه حل‌ها، افزود: همه‌پرسی برای امنیت کشورهای منطقه، خطری ندارد.

پارلمان عراق در نشست روز چهارشنبه خود به حیدر العبادی نخست وزیر این کشور اجازه داد نیروهای ارتش را در منطقه کرکوک مستقر کند.

پارلمان عراق در این نشست، همه‌پرسی اقلیم کردستان را غیرقانونی و باطل اعلام و العبادی را به برداشتن گام‌های قانونی برای حفظ وحدت عراق، ملزم کرد و از دولت این کشور خواست با گفت‌وگوی مشروط با اقلیم کردستان عراق مگر بعد از لغو نتایج همه‌پرسی، موافقت نکند.

همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان عراق روز دوشنبه در حالی برگزار شد که با فشارهای بغداد، تهدیدهای ترکیه و ایران و هشدارهای بین‌المللی مواجه شده بود.

نتیجه این همه‌پرسی الزام‌آور نیست، اما به مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان اجازه می‌دهد بر سر جدایی این منطقه، با بغداد و سایر کشورهای همسایه مذاکره کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار