پرتاب کفش به حکمتیار در نماز جمعه هرات + عکس

تبلیغات

پرتاب کفش به حکمتیار در نماز جمعه هرات + عکس

پرتاب کفش به حکمتیار در نماز جمعه هرات + عکس

مجموعه: علمی و تکنولوژی تعداد بازدید: 1 views

به گزارش جام جم آنلاین به نقل ازبی بی سی، حکمتیار در نماز جمعه (۳۱ شهریور) در مسجد جامع هرات حضور داشت و در وقت خواندن خطبه، یکی از نمازگزاران به سوی او کفش پرتاب کرد.

عکسی از شبکه‎های اجتماعی از لحظه پرتاب کفش به سوی رهبر حزب اسلامی دست به دست می‎شود، نشان می‎دهد که فردی از صف چهارم یا پنجم این کار را انجام می‌دهد.

پرتاب کفش به حکمتیار در نماز جمعه هرات + عکس

شاهدان عینی گفته‎اند که پس از پرتاب کفش، صف نماز بهم خورد و بسیاری‎ها به گمان این که مهاجم انتحاری وارد نمازگزاران شده، محل را ترک کردند.

به دنبال ورود رهبر حزب اسلامی به هرات، شماری از فعالان مدنی و مخالفان او دست به تظاهرات زدند و پلاکارت‎هایی که روی آنها شعارهایی علیه او نوشته شده بود، حمل کردند. معترضان او را متهم به “تفرقه‌افگنی” کردند.

پس از ورود آقای حکمتیار به کابل و برگزاری بزرگ‎ترین همایش همایش هواداران او در پایتخت هم دهها نفر علیه او تظاهرات کردند و شعارهای تندی سر دادند.

حکمتیار یکی از طرف‎های اصلی جنگ‎های داخلی دهه هفتاد خورشیدی بود. نهادهای حقوق بشری او را متهم به دست داشتن در جنایات جنگی و نقض حقوق بشر می‎دانند.

نام حکمتیار در شانزده سال گذشته در فهرست سیاه سازمان ملل درج و خودش تحت پیگرد بین‎المللی بود، اما پس از امضای توافقنامه صلح بین دولت و آقای حکمتیار، اسم او از این فهرست به درخواست دولت افغانستان حذف شد.

یک روز پس از امضای توافقنامه صلح بین دولت افغانستان و آقای حکمتیار، دیدبان حقوق بشر، امضای این توافقنامه را بی‎احترامی به قربانیان جنایات جنگی دانست.

آقای حکمتیار اتهامات علیه خود، از جمله نقض حقوق بشر و جنایات جنگی و موشک‎پرانی به سوی شهر کابل در سال‎های نخست دهه هفتاد را رد می‎کند.

منبع مطلب : بروزها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار