تبلیغات

دفاع قاطع وزیر امور خارجه فرانسه از برجام

دفاع قاطع وزیر امور خارجه فرانسه از برجام

مجموعه: کسب و کار تعداد بازدید: 2 views

با توجه به بالا گرفتن تنش در مناقشه با کره شمالی، وزیر امور خارجه فرانسه ، دفاع از برجام را اقدامی صحیح و اساسی دانست. به باور او، شکست برجام می‌تواند منجر به گسترش مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه شود.

دفاع قاطع وزیر امور خارجه فرانسه از برجام

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی، از دفاع قاطع ژان ایو لودریان، وزیرخارجه فرانسه از توافق هسته‌ای کشورهای ۵ به‌اضافه یک با ایران خبر داد. وزیر امور خارجه فرانسه که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخن می‌گفت، تاکید کرد که مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای با ایران باید تقویت شود و بازه زمانی پس از سال ۲۰۲۵ را نیز در بر گیرد.

ژان ایو لودریان تاکید کرد که شکست توافق هسته‌ای می‌تواند منجر به آن شود که کشورهای همسایه ایران نیز به تجهیز خود به جنگ‌افزارهای هسته‌ای اقدام کنند.

وزیر امور خارجه فرانسه گفت: «در زمانی که ما شاهد افزایش تنش با کره شمالی هستیم، می‌باید سیاست دفاع از برجام را تقویت کنیم.»

وزیر امور خارجه فرانسه در عین حال افزود که او تلاش خواهد کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به پایبندی به توافق هسته‌ای پای‌بند کند. توافقی که می‌بایست حتی پس از پایان دوره ده ساله آن نیز ادامه یابد.

نگرانی متحدان آمریکا

گزارش خبرگزاری رویترز در ادامه به نگرانی متحدان اصلی آمریکا نسبت به سیاست احتمالی ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای با ایران اشاره می‌کند. ترامپ اعلام کرده است که در ماه اکتبر مواضع صریح خود را در قبال برجام به شکل رسمی اعلام خواهد کرد.

خبرگزاری آلمان نیز با انتشار گزارشی از جلسه عمومی و سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین، به این نکته اشاره کرده است که دونالد ترامپ برخلاف رئیس جمهور پیشین آمریکا، باراک اوباما، با توافق هسته‌ای بارها مخالفت کرده و مدعی است که برجام برای ایران امکان تولید جنگ افزار هسته‌ای را فراهم می‌کند.

وزیر انرژی آمریکا روز دوشنبه ۱۸ سپتامبر (۲۷ شهریور) در جلسه عمومی آژانس اعلام کرد که آمریکا خواستار رعایت دقیق و همه جانبه الزامات و تعهدات پیش بینی شده در برجام از سوی ایران و همچنین نظارت و بازرسی پیگیرانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

این در حالی است که دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، یوکیا آمانو، در نشست عمومی این سازمان در وین بار دیگر از پای‌بندی ایران به توافق هسته‌ای دفاع کرد. او درباره بازرسی و کنترل فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت: «دقیق‌ترین کنترل و بازرسی در سطح جهانی در مورد ایران اعمال می‌شود.»

قرار است در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، برای دومین بار جلسه وزیران امور خارجه کشورهای ۵ به‌اضافه یک و ایران پیرامون نتایج برجام برگزار شود. در صورت برگزاری این جلسه، امکان دیدار و گفت‌‌وگوی وزیران امور خارجه ایران و آمریکا، محمدجواد ظریف و رکس تیلرسون نیز فراهم خواهد شد.

وبگردی سایت کسب و کار بازده دفاع قاطع وزیر امور خارجه فرانسه از برجام

خبرخوان هفته

(مشاهده ۱ نفر, فقط امروز)

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

منبع مطلب : بروزها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار