تبلیغات

۱۸ مهر، ادامه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی

۱۸ مهر، ادامه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی

مجموعه: علمی و تکنولوژی تعداد بازدید: 7 views

۱۸ مهر، ادامه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، میرمجید طاهری گفت: دادگاه برای رسیدگی به پرونده شکایت عبدالحسین روح‌ الامینی پدر یکی از قربانیان حادثه کهریزک، وقت جدید تعیین کرده که ۱۸ مهر ماه زمان رسیدگی به اتهام این فرد در رابطه با پرونده کهریزک است.

وکیل مدافع اولیای دم روح الامینی یادآور شد: جلسه مذکور در ادامه جلسات برگزار شده قبلی است.

بر اساس این گزارش، میرمجید طاهری هشتم شهریور ماه سال ۹۵ گفته بود که سعید مرتضوی دو پرونده دارد که یکی مربوط به تامین اجتماعی و دیگری در مورد حادثه کهریزک است. از آنجا که سعید مرتضوی در پرونده کهریزک که با شکایت اولیای‌دم روح الامینی تشکیل شده بود، تبرئه شد، با اعتراض ما این پرونده به شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور ارجاع شد.

وی با بیان اینکه از آنجا که حکم صادره از سوی دادگاه کیفری یک استان تهران بوده، مرجع تجدیدنظرخواهی دیوان عالی کشور است، گفت: دیوان عالی هم این پرونده را برای رسیدگی مجدد به شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع داده است و بر همین اساس جلسه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در ارتباط با حادثه کهریزک، نهم شهریور در شعبه ۲۲ برگزار می‌شود.

جلسه نخست رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در رابطه با حادثه کهریزک روز سه شنبه – نهم شهریور سال ۹۵ – در شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار و تا ساعت ۱۴ به طول انجامید.

میرمجید طاهری وکیل مدافع اولیای دم روح‌ الامینی پس از پایان جلسه گفت: ما و سعید مرتضوی در این جلسه دفاعیات‌مان را انجام دادیم؛ البته دفاعیات همچنان ادامه دارد.

سعید مرتضوی نیز پس از پایان جلسه رسیدگی، بدون حضور در جمع خبرنگاران دادگاه تجدیدنظر را ترک کرد.

دومین جلسه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در ارتباط با حادثه کهریزک روز یکشنبه ۲۱ شهریور ۹۵ در شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد.

در این جلسه سعید مرتضوی دادستان سابق تهران با ارائه نامه‌ای خطاب به ریاست دادگاه و هیأت قضایی شعبه ٢٢ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، از وقایع پیش‌آمده در تیر سال ۸۸ ابراز شرمندگی کرد.

منبع مطلب : بروزها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار