تبلیغات

اسکنر قابل حمل برای تشخیص کالاهای تقلبی

برترین ها: یک استارتاپ نیویورکی یک اسکنر کوچک و قابل حمل طراحی کرده که افراد ثروتمند می‌توانند از آن برای تشخیص اصل بودن کالا در چند ثانیه استفاده کنند. ارزش صنعت تقلبی جهانی ۴۶۰ میلیارد دلار است که بخش بزرگی از آن شامل کالاهای لوکس تقلبی از برندهایی مثل لویس ویتون یا شنل است. برخی از آن‌ها آنقدر خوب ساخته شده اند که چشم انسان نمی‌تواند به سادگی تقلبی آن را از اصل جدا کند. اینجاست که تکنولوژی به کمک ما می‌آید.


استارتاپ «Entrupy» دستگاهی ساخته اند که به هرکسی اجازه می‌دهد اصلیت محصولات لوکس را هر زمان و هرجایی کنترل کنند. این اسکنر به گوشی متصل می‌شود و همراه با یک اپلیکیشن کار می‌کند. این دستگاه می‌تواند عکس هایی با کیفیت میکروسکوپی از مواد به کار رفته، مهارت ساخت و شماره سریال محصول بگیرد و سپس این تصاویر را با پایگاه داده‌ای از میلیون‌ها عکس از ۳۰ هزار کیف اصل از مشهورترین برندهای جهان مقایسه کند.

این استارتاپ سال گذشته اعلام کرد که دقت اسکنر ۹۷ % است و در آگوست امسال توانست به دقت ۵. ۹۸ % دست یابد. این تکنولوژی به خوبی روی همه چیز به جز الماس و چینی کار می‌کند، زیرا الماس و چینی سطح بازتابنده‌ای دارد و در این دستگاه از تجریه و تحلیل‌های نوری استفاده می‌شود. در حال حاضر این دستگاه روی قطعات خودرو، تلفن، شارژر، هدفون، کت، کفش و حتی نفت خام آزمایش شده است. این استارتاپ اسکنرهای هوشمند خود را نمی‌فروشد بلکه آن‌ها را ماهانه اجاره می‌دهد و هزینه اجاره تا ۵ اسکن ۹۹ دلار، ۳۰ اسکن ۳۹۹ دلار و ۱۰۰ اسکن ۹۹۹ دلار در ماه است.

اسکنر قابل حمل برای تشخیص کالاهای تقلبی اسکنر قابل حمل برای تشخیص کالاهای تقلبی اسکنر قابل حمل برای تشخیص کالاهای تقلبی 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار