تبلیغات

قتل عام 3 هزار مسلمان در میانمار +تصاویر

باشگاه خبرنگاران جوان: آنیتا شاگ، سخنگوی شورای روهینگیای اروپا -گروهی از فعالان که از منافع مسلمانان روهینگیا در میانمار حمایت می کند- اظهار داشت: در حملات چند روز گذشته ارتش میانمار در ایالت آراکان دو تا سه هزار مسلمان کشته شده اند؛ این قتل عام مسلمانان میانمار نسبت به سال ۲۰۱۲ و اکتبر گذشته صد برابر شده و اوضاع هیچ گاه به این اندازه وخیم نبوده است.

فجایعی تلخ و دردناک، تصاویرش تنها گوشه‌ای از آنچه به مسلمانان میانمار می‌گذرد را گواه است؛ اکنون هزاران نفر آواره شده‌اند و بیش از دو هزار مسلمان آراکانی در مرز میانمار و بنگلادش محصور مانده‌اند. بسته‌شدن مرز بنگلادش به روی مسلمانان میانمار، فاجعه‌ای همچون اتفاقی که برای آیلان کردی، دختربچه سه ساله سوری، رخ داد را این بار برای کودکی میانماری رقم می‌زند.

گرچه رسانه‌های غربی چشم بر نسل کشی و قتل عام مسلمانان بی‌گناه در میانمار بسته‌اند اما لزوم دفاع قاطع از اقلیت‌های مظلوم، در جهان اسلام بارها مورد تاکید قرار گرفته است. در بخشی از پیام مهم رهبر معظم انقلاب به حجاج بیت الله الحرام نیز، این امر از وظایف سنگین رؤسای کشورهای اسلامی و نخبگان سیاسی و دینی و فرهنگی در دنیای اسلام یاد شده است.

تصاویری دردناک از آنچه مدت‌هاست بر کودکان مسلمان میانمار می‌گذرد در شبکه های اجتماعی انتشار یافته است؛ از مرگ همزمان یک زن و بیست کودک هنگام مهاجرت به بنگلادش تا قتل دو برادر از یک خانواده؛ تصاویر حاوی صحنه‌هایی دلخراش است لذا دیدن آنها به افراد زیر هجده سال توصیه نمی‌شود.

www.dustaan.com قتل عام 3 هزار مسلمان در میانمار +تصاویر قتل عام ۳ هزار مسلمان در میانمار www.dustaan.com قتل عام 3 هزار مسلمان در میانمار +تصاویر www.dustaan.com قتل عام 3 هزار مسلمان در میانمار +تصاویر www.dustaan.com قتل عام 3 هزار مسلمان در میانمار +تصاویر www.dustaan.com قتل عام 3 هزار مسلمان در میانمار +تصاویر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار